RZECZKĄ SZANTY PŁYNĄ 25.08.2018

UWAGA zmiana godziny rozpoczęcia koncertu —> 14.30 !!!

Bieżące informacje dotyczące zamknięć głównej drogi podczas wyścigu kolarskiego zmusiły nas do dużej burzy mózgów, co tu zrobić, aby goście skorzystali z jak największej części naszego koncertu, a zespoły mogły cieszyć się frekwencją słuchaczy dla których grają i śpiewają morskie opowieści.

W związku z powyższym informujemy, iż start koncertu Rzeczką Szanty Płyną dnia 25.08.2018 przekładamy na godzinę 14.30 !!!! Niemniej jednak jesteśmy gotowi, aby Państwa gościć znacznie wcześniej! Kto ma ochotę być już z nami od 13.00 serdecznie zapraszamy !!! Za utrudnienia oczywiście w swoim imieniu najmocniej Państwa przepraszamy !

 

————————-

Natchnieni zeszłorocznym wydarzeniem oraz ponownie dzięki wsparciu Gminy Walim, Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu jak i grupie niezawodnych Sponsorów mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na koncert z żeglarską nutą u podnóża Wielkiej Sowy, który odbędzie się w ostatnią sobotę wakacji, czyli 25.08.2018 – rozpoczęcie imprezy godzina 13.00 !

Po raz kolejny wspaniały klimat będą tworzyć cztery zespoły. Mamy przyjemność gościć na scenie wspaniały Zespół Szantowy NAJLEPSZY TIM ze Świebodzic, ZESPÓŁ BANANA BOAT jak i niezapomniany duet: Andrzeja Koryckiego oraz Dominikę Żukowską. Po raz pierwszy będziemy mogli u nas słuchać i oglądać Zespół JAN i KLAN, laureata wielu festiwali szantowych,  który zgodził się wystąpić w dwóch odsłonach podczas naszego sierpniowego wieczoru.

Podczas koncertu zapraszamy do części z plenerowym cateringiem, gdzie serwowana będzie m.in nasza ZUPA RYBNA, zapraszamy do oglądania i nie tylko oglądania stoisk z lokalnymi wyrobami, towarami i pracami lokalnych wystawców i artystów. Dla najmłodszych przygotowujemy gry i zabawy oraz upragnione malowanie buziek przez „ciocię Roxi” z Letniej Szkoły Żeglarskiej w Boszkowie, gdzie dzieciaki wspaniale spędzają czas na obozach żeglarskich!.

Tak dużą imprezę możemy dla Państwa zorganizować dzięki wsparciu sponsorów, i w tym miejscu szczególne podziękowania płyną do:

 • Gminy Walim wraz z wójtem Adamem Hausmanem, Panią Sekretarz Aleksandrą Ignaszak oraz całej Rady Gminy wraz z Łukaszem Kazkiem – inicjatorem przedsięwzięcia,
 • Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu wraz z p. Dyrektorem Pawłem Brzozowskim
 • WSSE KULTURALNIE – Invest Park w Wałbrzychu
 • NAJACHTY.PL wraz z P. Arkiem Malickim
 • Firmy SKALTECH spółka z o.o.
 • Firmy Termet SA
 • Firmy Tester sp. z o.o.
 • Firmy IGOPAK
 • Świdnickiego Klubu Żeglarskiego QBRYG
 • Firmy KORMET
 • Firmy Q-bis
 • Firmy Łaźnia
 • LETNIEJ SZKOŁY ŻEGLARSKIEJ wraz z Michałem, Anią i ROXI.

Nieocenioną pomoc oraz wsparcie techniczne otrzymujemy również od przyjaciół, którzy prowadzą swoje firmy:

 • OGRODY SZMIDLA
 • KWIACIARNIA CHABEREK – Świdnica
 • Komis samochodowy MORIS CARS – Świebodzic

Za patronat medialny dziękujemy Telewizji DAMINFO Wałbrzych !!!

ZAPRASZAMY SERDECZNIE wszystkich miłośników piosenek żeglarskich, szant, i morskich ballad – LICZYMY NA WAS !

WSPOMNIENIE:

RZECZKĄ SZANTY PŁYNĄ  26.08.2017

Od pomysłu do realizacji pionierskiego koncertu łączącego góry z morzem mija blisko jedenaście miesięcy przygotować, starań, nauki i organizacji. Plenerową Imprezę pt. „Rzeczką Szanty Płyną”  uważamy za wspaniałe doświadczenie na naszej drodze  sowiogórskich zmagań, zwłaszcza dzięki rewelacyjnej grupie słuchaczy, którzy stworzyli unikatowy klimat i doskonale znali wszystkie morskie opowieści.

Zaszczytem było gościć na scenie cztery zespoły, z którymi współpraca to sama przyjemność. Ogromne brawa dla Zespołu szantowego Najlepszy TIM, który ruszył po męsku na scenę nawet przy awarii sieci energetycznej, dla Grupy Dużego Ryzyka, którzy zainaugurowali tańce wśród publiczności i rozgonili chmury deszczowe, dla unikatowych głosów A Capella Pawła, Tomasza, Michała, Piotra i Pawła z zespołu Banana Boat –chłopaki macie klasę ! Podziękowanie dla Arka Pawełka – podróżnika, autora książki Cena Strachu, który m.in. przepłyną pontonem Atlantyk i dał się namówić na wywiad na scenie.  Niskie ukłony dla Dominiki Żukowskiej oraz Andrzeja Koryckiego, którzy postawili oczekiwaną przez wszystkich kropkę nad „i”  występem przy zachodzie słońca u podnóża Wielkiej Sowy, przenosząc nas w świat morskich ballad i żeglarskich opowieści.

Tak dużą imprezę udało się zakotwiczyć dnia 26 sierpnia 2017 w Rzeczce dzięki wsparciu, pomocy oraz dopingowi płynącemu z każdej strony – bez wyjątku. I tak oto DZIĘKUJEMY Gminie Walim wraz z Wójtem Adamem Hausmanem na czele, CKIT w Walimiu wraz z Pawłem Brzozowskim na czele,  WSSE Invest Park sp.z o.o., Firmie IGOPAK  oraz całej Załodze Jachtu FITTIPALDI, Firmie: Najachty.pl, Termet SA, Tester Sp zoo, Kormet, Q-Bis oraz Łaźnia.

Dziękujemy i publicznie oświadczmy, że bez Was nie dalibyśmy rady:

Łukasz Kazek – inicjator wydarzenia, Dab SOUND – rewelacyjni akustycy, Letnia Szkoła Żeglarska wraz z Roksaną Zielińską- kącik dla dzieci, Asia i Grzegorz Szmidla, Dorotka i Maurycy Psiarscy – pomoc techniczna piątek – niedziela i idealni przyjaciele, Kwiaciarnia Chaberek – dekoracja sceny i sali, Załoga Sowiej Grapy – catering i noclegi, Jacek Zych – fotograf,  OSP Zagórze Śląskie, OSP Walim, Wystawcy,  CKIT Nowa Ruda – namioty,

no i rewelacyjny prowadzący – Rafał Paaaa- włowskiiiiiii !!!!!

„… Móc nie słuchać cudzych rad,

Byle w uszach szeptał wiatr.

Z wędrującą  falą gnać byle dalej.

Nie żegnając starych dróg,

W żaglach sen odnaleźć mógł,

Aż po brzegu zawołanie: BYLE DALEJ…. „

 

Kłaniamy się Wam, Magda Witek z Kapitanem Piratem